AzShinE.AydaForuM.Ru
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Axtardığınız hər şey burdaa!!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AxtarAxtar  Qeydiyyatdan keçinQeydiyyatdan keçin  GirişGiriş  
En son konular
» www.grafopage.com
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeŞ. İyun 07, 2014 9:19 pm tarafından Tural

» 9-cu sinifler ucun buraxilis imtahani
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeB.e. İyun 04, 2012 6:00 pm tarafından Student97_BOY

» Ad GüNüN MüBaRəK XəDiCə ..!
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeB.e. İyul 06, 2009 9:02 pm tarafından x_lady

» kim gelsin
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeB. İyun 28, 2009 7:39 pm tarafından x_lady

» Forumda yangin hadisesi baw verse hansi istifadecini xilas ederdiniz?
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeC. İyun 26, 2009 12:10 am tarafından x_lady

» SENDEN USDEKI USERIN NECE YASI
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeC. İyun 26, 2009 12:04 am tarafından x_lady

» SEN NECEDE...
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeC.a. İyun 25, 2009 11:58 pm tarafından x_lady

» neynerdim?
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeC. İyun 19, 2009 2:42 am tarafından x_lady

» RUH HALINIZI MAHNI SOZLERI ILE DEYIN
SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeC. İyun 19, 2009 2:31 am tarafından x_lady

Navigation
 Portal
 Ana səhifə
 İstifadəçi siyahısı
 Şəxsi mə`lumat
 MVS
 Axtar
En iyi yollayıcılar
x_lady
SevGi-DamdaN AşaĞı... I_vote_lcapSevGi-DamdaN AşaĞı... I_voting_barSevGi-DamdaN AşaĞı... I_vote_rcap 
AzeriGuzeli
SevGi-DamdaN AşaĞı... I_vote_lcapSevGi-DamdaN AşaĞı... I_voting_barSevGi-DamdaN AşaĞı... I_vote_rcap 
Dj_GirL_OnE
Tural
KALORIM
Student97_BOY
Istatistikler
Cəmi 28 qeydiyyatlı istifadəçimiz var.
Yeni istifadəçimiz: Turad sizi forumumuzda görməyə şadıq!

Cəmi 303 ismarıc göndərilib. bunda 68 konu
Galeri
SevGi-DamdaN AşaĞı... Empty
Xətdəkilər
Cəmi 2 istifadəçi xətdədir: heç bir qeydiyyatlı, heç bir gizli və 2 qonaq

Yoxdur!

Son 1 saat üçün aktiv 45 istifadəçi C. Apr. 22, 2011 4:44 am tarixində xətdə olub.

SevGi-DamdaN AşaĞı...

2 posters
MüəllifIsmarıc
x_lady
*** JurNaLisT ***
*** JurNaLisT ***
x_lady

İsmarıc sayı : 167
Şəhər/ölkə : AZERBAYCAN\BAKI

Yeni mövzuMövzu: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeÇər. İyun 03, 2009 1:29 am

Super maraqlidi gozelim ellerine sagiq bir maraqli hekayede menden gelsin de daa sensende silent

SevGi-DamdaN AşaĞı... Sevgi_bagi

SevGi DamdaN AşaĞı
O , uca binanın damından aşağı baxırdı. Sevgilisi Əli dünən avtomobil qəzasında ölmüşdü. Əli 10 ilin idmançısı , yeni yaranmış rock qrupun başçısı idi. Bir neçə universiteti bitirmiş və öz biznesini qurmuşdu. Əgər Ayselə desəydilər ki , sabah Eifel qülləsini Tokyoya aparacaqlar, o inanardı. Amma desəydilər ki, sabah Əli öləcək, Aysel gülümsəyib deyərdi “ Deyəsən siz mənim sevgilimi yaxşı tanımırsınız – ölüm özü ondan qorxur”. Lakin Əli ölmüşdü. Aysel də onun yanına hazırlaşırdı. O uzundaban ayaqqabılarını çıxarıb damın qırağına yaxınlaşdı. Son məktubunu anasının yastığının üstünə qoymuşdu. Yazmışdı ki, Əlinin yanına gedir. Hər zaman çıxdıqları damdan. Əli ilə bu dama tez-tez çıxardılar. Birlikdə şəhərin gözəl mənzərəsinə saatlarla tamaşa edib danışardılar. İndi Əli yoxdu. Əlisiz Ayselin də həyatı ola bilməzdi.
Çantasını qırağa qoyub damın kənarına çıxdı. Diqqətlə aşağı baxdı , insanlar nöqtə kimi görünürdü. Onu sevgilisindən cəmi bircə addım ayırırdı. Elə o addımı atmaq istəyəndə sol tərəfdə nə isə bir qaraltı gördü. Bu başqa bir qız idi. Saçları səliqə ilə yığılmış mavi köynəkli bir qız. O ağlayırdı. Deyəsən o da özünü atmaq istəyirdi. Qız Ayseli görüb bir addım da kənara yaxınlaşdı. Aysel də özünü atmaq istəyirdi. Amma bu qız.. Bu qız.. Onun burda olması yersiz idi..Əgər polis gəlib desəydi ki, “özünü atma” Aysel o dəqiqə tullanardı. Əgər Valideynləri desəydi, fikirləşmədən atılardı. Bu qız da nə isə desəydi Aysel özünü öldürəcəkdi. Amma o heç nə demirdi. O Ayseli elə bil ki, heç görmürdü. Başı özünü atmağa qarışmışdı. Aysel gücünü toplayıb tullanmağa hazırlaşdı. Amma yox..Alınmır..Heç cürə fikrini toplaya bilmirdi. O qız ..O qız..!! Növbəti dəfə Aysel cəhd edəndə qız qışqırdı:
- Axı niyə ? Ay Allah niyə ? Rahat ölmək də olmaz?! Burada da insanlar mənə mane olur ?!!!
Aysel diksinib geri çəkildi. Görəsən o qız niyə özünü öldürmək istəyir? Niyə ? Bu Ayseli maraqlandıran sonuncu şey idi. Ona görə soruşdu:
- Sən niyə özünü öldürmək istəyirsən ?
Qız Ayselə tərs-tərs baxıb dedi :
- Sənə qalmayıb. Sən kimsən ki, mənə sual verirsən. Özü də mənə mane olursan. Sən burada olanda özümü ata bilmirəm. Mənim sevgilim dünən avtomobil qəzasında ölüb. Mən də onun yanına gedirəm.
Aysel çaşdı. Bu xəbər onu doğrudan da təəccübləndirdi. Ola bilməzdi! Belə təsadüf ola bilməz. Aysel dedi :
- Mənim də sevgilim dünən avtomobil qəzasında ölüb.
Qız ona diqqətlə baxıb ağzı açılı qaldı:
- Ola bilməz. Dünən avtomobil qəzasında bir nəfər ölüb o da mənim Əlim.
Aysel bir addım geri çəkildi. Bütün bədəni əsməyə başladı.
- Necə yəni ? Sən niyə bu dama çıxmısan? Niyə məhz bu dama?
Qız əlini üzünə tutub ağlamağa başladı.
- Biz Əli ilə həmişə bu dama çıxardıq. O mənə yenicə yazdığı mahnıları oxuyardı. Bəsdir məni saxlatdın – bu sözləri deyib qız bir addım da kənara yaxınlaşdı.
Onda Aysel qızın əlindən tutub onu geri çəkdi:
- Dayan bir dəqiqə. Nə mahnıları? Sən kimdən danışırsan?
Qız dizləri üstə yıxıldı, saçları üzünə töküldü. Sakitcə dedi:
- Mən Əlidən danışıram. Mənim sevgilim Əlidən. Onun rok qrupu var idi- Fırtına. Mənə də mahnı yazmışdı, “Leyla”…mənim adım Leyladır. O həmişə mənə bu mahnını oxuyardı.
Ayselin gözləri doldu:
- Ola bilməz! Əli mənim sevgilimdir. Onun Fırtına qrupu var. Amma Leyla mahnısını heç kimə yazmayıb.
Leyla dedi:
- Bağışla, bilirəm sən kimsən, amma görürəm ki, sənin özünü öldürməyə səbəbin daha çoxdu. Sən dəlisən!!! Əli mənim sevgilimdir. Bu üzüyü də o mənə verib. Bir ay əvvəl nişanlanmışdıq.
Aysel dözməyib ağlamağa başlayır. Hadisələrin bu qədər qarışıq bir vəziyyətə gəlməsini o təsəvvür edə bilməzdi.
- Necə yəni ? Bir ay əvvəl o İstanbula getmişdi. Mən özüm onu yola salışdım.
Leyla kinayə ilə gülümsədi :
- Biz İstanbulda nişanlanmışıq. Amma görürəm ki, o Bakıda da boş durmayıb. Mənim sevglimi əlimdən almaq istəyirdin? Bilə- bilə ki, onun nişanlısı var yenə də onunla gəzirdin ?
Aysel dedi :
- Əli, mənim sevgilim idi. Amma hər şey çox qarışdı. Nə isə bir səhv baş verib. Neçə il onu tanıyırsan ?
Leyla:
- Üç il tamam olacaq. Biz həftənin cüt günləri bu dama çıxardıq. Tək günləri işə gedəri.
Aysel :
- Mən də onunla bir ildir tanışam. Onunla tək günlər görüşürdüm. Cüt günlər güya işi var idi. Amma əslində səninlə görüşürdü! O bizim ikimizi də aldadırdı.
Leyla :
- Əclaf !!! Keçən həftə demişdi ki, yeni mahnı yazmaq istəyir adı “Aysel” . Sənin adın nədi ?
Aysel başı ilə təsdiqlədi. Leyla dedi :
- Deməli ikimizlə də oynayırdı. Əclaf! Mən də ona görə özümü atmaq istəyirdim. Alçaq!! Yalançı ! Fırıldaq! Deyirdi ki, evlənəcəyik .Özü də sənin kimi qızlarla fırlanırdı.
Leyla damın ortasında oturub dizlərini qucaqlayıb ağlamağa başladı:
- Hhh..hhh … Həmişə belə olur. Gözəl oğlanlar sadəlöv qızları aldadır. Necə ona inanırdım? Elə bilirdim ki, ən yaxşı oğlan odur. Elə bilirdim ki, sevir məni. Amma əslində yalançının biri idi. O mənə layiq deyildi. Zibil ..Yaxşı oldu, öldün. Yaxşı oldu sənə..Məni oyuncaq kimi oynadırdın.
Aysel də hönkürüb ağlamağa başladı. Bir anın içində bir illik sevgisi nifrətə çevrilmişdi. O Əliyə nifrət edirdi. Əli ona layiq deyildi. Onu aldatmışdı. Zibil yerinə qoymuşdu. Aysel göz yaşlarını silib ayağa qalxdı. Sonra Leylaya baxıb dedi:
- Axmaqlıq eləmə ! Özünü atma ! O buna layiq deyil !
Sonra çantasını götürüb yavaş –yavaş pilləkənləri enməyə başladı. Addım səsləri getdikcə uzaqlaşıb blokun sükuta qarışdı. Bir az da gözləyəndən sonra Leyla gözlərini silib gülməyə başladı. Bu an telefonuna zəng gəldi.
- Alo
- Alo Nərgiz , haradasan, qızım ?
- Damdayam, ata . Binamızın damında.
- Nə edirsən orada ? Düş gəl evə .
- Heç , quşlara baxırdım. İndi gəlirəm.
Nərgiz telefonu bağladı. Əslində Nərgiz bu binanın sonuncu mərtəbsində qalırdı. Hər dəfə damlarına kimsə çıxanda evlərindəki çilçıraq əsirdi. Nərgiz bir ildən çox idi ki, eyvanlarında oturub, həmişə damlarına çıxan iki gəncin söhbətini dinləyirdi. Onlar Nərgizi tanımasalar da Nərgiz onlara çox bağlanmışdı. Dünən televizorda Əlinin öldüyünü eşidəndə bildi ki, Aysel yenə bu dama qalxacaq. Qalxacaq ki, özünü atsın. Ona görə Nərgiz belə bir nağıl fikirləşdi. Düzdü, Əli yaxşı oğlan idi. Damlarında oxuduğu mahnılar da, Ayselə dediyi sözlər də, danışdığı əhvalatlar da çox maraqlı idi. Amma Ayselin yaşaya bilməsi üçün o Əliyə nifrət etməli idi. Ayseli güclə də damdan qırağa çəkmək olardı. Amma o bu yenidən dənəyərdi. Alınana qədər. Bu nağıldan sonra isə o bir də özünü öldürmək istəməz. O daha Əliyə görə ağlamayacaq. Onun yanına getmək istəməyəcək. Həyatını yenidən başlayıb Əlini kiçik bir səhv kimi unudacaq. Bəlkə belə daha yaxşıdır ? Bəlkə itirməkdənsə nifrət etmək daha yaxşıdır ?
Bilmirəm. Bircə onu bilirəm ki, bəzən tanımadığımız insanlar bizə bizdən də yaxın olur.

Dəyərli fikirlərinizi bizimlə bölüşün lady reqs
Əvvələ qayıt Aşağa gitmek
AzeriGuzeli
*** ADmiNistRatoR ***
*** ADmiNistRatoR ***
AzeriGuzeli

İsmarıc sayı : 129

Yeni mövzuMövzu: Geri: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeÇər. İyun 03, 2009 4:33 am

Canim cox sag ol.Superdi.Cox kovreldim
fikir
http://azshine.aydaforum.ru
x_lady
*** JurNaLisT ***
*** JurNaLisT ***
x_lady

Yeni mövzuMövzu: Geri: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeÇər. İyun 03, 2009 7:53 pm

sendensa g ol canim lazim olsa desmal vererem
AzeriGuzeli
*** ADmiNistRatoR ***
*** ADmiNistRatoR ***
AzeriGuzeli

Yeni mövzuMövzu: Geri: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeÇər. İyun 03, 2009 8:12 pm

Ver canım ver.....Mümkünsə böyük olsun...Çünki çox kövrəlmişəm...
x_lady
*** JurNaLisT ***
*** JurNaLisT ***
x_lady

Yeni mövzuMövzu: Geri: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeÇər. İyun 03, 2009 8:30 pm

caan gondermisem yoldadi gelir
AzeriGuzeli
*** ADmiNistRatoR ***
*** ADmiNistRatoR ***
AzeriGuzeli

Yeni mövzuMövzu: Geri: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeC.a. İyun 04, 2009 4:02 pm

oyuncaq Gelmedi axiii...Onsuzda da goz yaslarim quruyub...Gonderme sonraya sxla..Belke lazim olar mene
x_lady
*** JurNaLisT ***
*** JurNaLisT ***
x_lady

Yeni mövzuMövzu: Geri: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitimeC. İyun 05, 2009 4:48 pm

ok ne vaxt lazim olsa burdayam olmaz ki hec lazim olsan...
Sponsored content

Yeni mövzuMövzu: Geri: SevGi-DamdaN AşaĞı...   SevGi-DamdaN AşaĞı... Icon_minitime

SevGi-DamdaN AşaĞı...
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)
 Similar topics
-
» ~ETIRAF EDILMEYEN SEVGI~
» ~*~17 yasli xanimin sevgi hekayesi~*~
» Bir-BirindəN GözəL SevGi ŞəkilLəRi