AzShinE.AydaForuM.Ru
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Axtardığınız hər şey burdaa!!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AxtarAxtar  Qeydiyyatdan keçinQeydiyyatdan keçin  GirişGiriş  
En son konular
» www.grafopage.com
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeŞ. İyun 07, 2014 9:19 pm tarafından Tural

» 9-cu sinifler ucun buraxilis imtahani
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeB.e. İyun 04, 2012 6:00 pm tarafından Student97_BOY

» Ad GüNüN MüBaRəK XəDiCə ..!
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeB.e. İyul 06, 2009 9:02 pm tarafından x_lady

» kim gelsin
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeB. İyun 28, 2009 7:39 pm tarafından x_lady

» Forumda yangin hadisesi baw verse hansi istifadecini xilas ederdiniz?
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeC. İyun 26, 2009 12:10 am tarafından x_lady

» SENDEN USDEKI USERIN NECE YASI
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeC. İyun 26, 2009 12:04 am tarafından x_lady

» SEN NECEDE...
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeC.a. İyun 25, 2009 11:58 pm tarafından x_lady

» neynerdim?
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeC. İyun 19, 2009 2:42 am tarafından x_lady

» RUH HALINIZI MAHNI SOZLERI ILE DEYIN
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeC. İyun 19, 2009 2:31 am tarafından x_lady

Navigation
 Portal
 Ana səhifə
 İstifadəçi siyahısı
 Şəxsi mə`lumat
 MVS
 Axtar
En iyi yollayıcılar
x_lady
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti I_vote_lcapMəhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti I_voting_barMəhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti I_vote_rcap 
AzeriGuzeli
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti I_vote_lcapMəhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti I_voting_barMəhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti I_vote_rcap 
Dj_GirL_OnE
Tural
KALORIM
Student97_BOY
Istatistikler
Cəmi 28 qeydiyyatlı istifadəçimiz var.
Yeni istifadəçimiz: Turad sizi forumumuzda görməyə şadıq!

Cəmi 303 ismarıc göndərilib. bunda 68 konu
Galeri
Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Empty
Xətdəkilər
Cəmi 3 istifadəçi xətdədir: heç bir qeydiyyatlı, heç bir gizli və 3 qonaq

Yoxdur!

Son 1 saat üçün aktiv 45 istifadəçi C. Apr. 22, 2011 4:44 am tarixində xətdə olub.

Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti

MüəllifIsmarıc
x_lady
*** JurNaLisT ***
*** JurNaLisT ***
x_lady

İsmarıc sayı : 167
Şəhər/ölkə : AZERBAYCAN\BAKI

Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Empty
Yeni mövzuMövzu: Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti   Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti Icon_minitimeÇər. İyun 03, 2009 2:38 am

Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti C10e55a0fe43

Peyğəmbərimiz: Sənə görə insanların ən çəsudu ən xoşbəxtdi kimdi?
İblis: Namazı bilərək qəsdən buraxanlar
Peyğəmbərimiz: Yaxşı səni işində narahatçılıq törədənlər kimlərdi?
İblis: Alimlərin məclisi əlmi toplantılar haqq və həqiqət söhbəti edilən zamanlar.
Peyğəmbərimiz: Sən yeməyini necə yeyərsən?
İblis: Sol əlimlə və dırnaqlarımın ucu ilə
Peyğəmbərimiz: Yaxşı şam yeli əsdiyi zaman və ətrafı yandırıcı bir isdilik basdığı zaman uşaqlarını harada gizləndirirsən?
İblis: İnsanların uzanmış dırnaqları arasında
Peyğəmbərimiz: Rəbbindən nələr tələb etdin?
İblis: Rəbbimdə 10şey tələb etdim.
Peyğəmbərimiz: Nədir onlar?
İblis: Bunlardır
1)Allahdan dilədim ki məni Adəm oğlanlarının malına və əvladına ortaq edə. Rabbim bu ortaqlıq tələbimi qəbul etdi və onların mallarına və uşaqlarına ortaq oldum.Onlara vədd et. Halbu ki, şeytan onlara daha çox vədd edərdi
2)Sonra isə bəsbərəsiz kəsilən hər heyvanın ətindən yeyərəm, faiz və haram qarışan yeməyə də ortaq olaram. Şeytandan Allah sığınılmayacaq amlın müəyyən bir qismi mənim olur. Cinsi münasibət anında Allaha sığınçmayan birisi ilə şeytanla birlikdə məndə işə qarışaram və o birləşmədən əmələ gələn uşaq bizə itaət edər, biz nə dəyərsək ona eməl edər. Hər kim isə heyvana minərkən halal yola deyildə, haram yola gedərsə məndə onunla gedərəm.
4)Sonra mən Allah taladan dilədim ki, mənə əv vərə. Bunu üçün hamamlar mənə ev olaraq verildi.
5)Dilədim ki, mənə bir məscid vərə. O, da bazar yelərini mənə məscid düzəltdi.
6)Mənim üçün bir oxumağa kitab tələb etdim. Şeirləri, mahnıları mənə oxuma kitabı düzəltdi.
7)İsdədim k,i mənim üçün bir azan verə. Füleytoları, mizmarları və digər çalğı alətlərini mənə azan verdi.
8)İstədim ki, mənə bir yatmağa yoldaş verə, O, da mənə sərxoşları verdi.
9)Allahdan özümə bir köməkçi istədim. O, da mənə kaderyiciləri verdi. Kaderyecilər isə hər dəfə şeytanla birlikdə insanlara arxa olarlar. Onlar insanların etdiklərində bir günah görmürlər. Onlar elə hesab edirlər ki, bunların hamısını etdirən Allahdır. Elə bunlar şeytanın köməkçiləri olurlar
10)Allah Təladan qardaşlar tələb etdim. Mallarını bpş yerə israf edənləri mənə qardaş elədi. Birdə günah yolunda pul xərcləyənləri

Bundan sonra şeytan uşaqlarını tanıtdı və belə dedi:
Mənim bir oğlum var adı Ateme. Bir qul yatsı namazımnı qılmadan yatarsa gedib onun qulağına işiyər. Əgər belə olmasaydı, imkan yox insanların namazları heç yaddan çıxmazdı və namazlarını qılmamış yatmazdılar
Bir oğlumda var ki, onunda adı Mütekadi. Bunu işi isə edilən gizli əməlləri ortaya çıxarmaqdı və hamıya yaymaq. Məsələn bir qul Allah üçün gizli gözəl bir iş görsə, bu etdiyini də insanlardan gizli saxlamağa çalışsa, bu zaman Mürekadi onu dürtər. En sonunda o gizli eməli ortaya çıxarır ve hər kəsə eşitdirər. Bu zamanda işə imha qarışar və Allah Təlada o işin 100 savabını 99 - nu ixtisar eder sadəcə 1 savabi qalar. Odu ki, 1 qulun gizlicə etdiyi iş üçün tam 100 savab verilr. Bu da mənim heç ama heç xoşuma gəlmir.
Sonra mənim 1 oğıumda var ki, onunda adı Kuhair. Bu oğlumun isə işi insanların gözlərini sürmələməkdir. Bu sürmə isə insanlar hər hansı bir meclisdə və ya bir elmi yığıncaqda olduğu zaman bu sürmə işə düşər və həmin dəqiqə insanlar artıq yatmağa başlayarlar. Alimlərin və məclisdəkilərin dediklərini eşidməzlər.Beləcədə heç bir savab ala bilməzlər.

Bundan sonra şeytan sözə belə davam etdi hansı qadın olursa olsun, onun qalxdığı yerə şeytan oturur. Sonra hər qadının qucağında mütləq bir şeytan oturur və onu ona baxanlara gözəl göstərər.Sonra o qadına bəzi əmirlər vərər. Məsələn: Əlini, qolunu çölə çıxart gözəlliklərini göstər və s. O da bu əmri tutar. Zinətlərini açar göstərər. Bundan sonra o qadının hıya pərdəsini şeytan dırnaqları ilə yırtar

Bax belə mənim əzizlərim sizdən xahiş edirəm ki, bunları oxuyasız və şeytanın toruna əsla və əsla düşməyəsiniz..!
Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

Məhəmməd Peyğəmbərlə(s.ə.s) iblisin söhbəti
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)